Nový BMW i4: Revoluce v elektromobilech

Bmw I4

Představení nového elektromobilu BMW i4

Nový BMW i4 je revolučním modelem německé automobilky, který představuje spojení luxusu, výkonu a ekologičnosti. Tento elektromobil se řadí mezi středně velké sedanové vozy a nabízí špičkovou technologii pro pohonný systém. Sériová výroba tohoto modelu začne v roce 2021 v Mnichově a bude součástí elektromobilového portfolia značky BMW. i4 bude mít inovativní design, který zdůrazní jeho elektrický charakter a moderní styl.

Technické specifikace a výkon

Nový BMW i4 je poháněn elektromotorem s výkonem až 390 kW, což mu umožňuje zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 4 sekundy. Vůz je vybaven baterií o kapacitě 83,9 kWh, což poskytuje dojezd až 590 km dle WLTP normy. Maximální rychlost vozu je omezena na 200 km/h. BMW i4 disponuje také funkcí rychlonabíjení, která umožňuje nabít baterii zpět na 80 % kapacity za pouhých 35 minut. Tato technická specifikace činí z nového BMW i4 silného konkurenta ve svém segmentu elektromobilů.

Design a interiér vozu

Design a interiér vozu BMW i4 je spojením luxusu a moderní technologie. Při vstupu do vozu okamžitě zaujme digitální palubní deska s 14,9palcovým displejem a head-up displejem. Kvalitní materiály jako recyklované sklo a Eucalyptus dřevo dodávají interiéru eleganci. Sedadla jsou ergonomicky tvarovaná a pohodlná pro dlouhé jízdy. Prostor pro cestující i zavazadla je dostatečný díky inteligentnímu uspořádání interiéru. Celkově design interiéru BMW i4 nabízí jedinečný zážitek spojený s pohodlím a funkcionalitou.

Dostupnost na trhu a cenové rozpětí

Nový elektromobil BMW i4 byl oficiálně představen a očekává se, že bude dostupný na trhu v průběhu roku 2022. Cena základní verze vozu se odhaduje kolem 60 000 EUR. V nabídce budou také varianty s vyšším výkonem a luxusními doplňky, které mohou cenově dosahovat až k hranici 80 000 EUR. BMW i4 bude konkurovat jiným elektromobilům ve střední třídě, jako je Tesla Model 3 nebo Audi e-tron. Bavíme se tedy o cenově dostupném voze s prvotřídním designem a technologiemi, které mohou oslovit širokou skupinu zákazníků hledajících moderní elektrické vozidlo s nádechem luxusu.

Porovnání s konkurenčními elektromobily

Nový BMW i4 vstupuje na trh do konkurenčního prostředí elektromobilů s podobnými parametry a cenovou kategorií. V porovnání s Teslou Model 3 nabízí i4 vyšší luxus a kvalitu zpracování interiéru. Na rozdíl od Audi e-tron má i4 sportovnější design a lepší dynamiku jízdy. Oproti Porsche Taycan má BMW i4 delší dojezd a je cenově dostupnější. Celkově se nový BMW i4 jeví jako vyvážená volba mezi výkonem, designem a cenou ve střední třídě elektromobilů.

Recenze a hodnocení odborníků

Recenze odborníků na nový BMW i4 jsou velmi pozitivní. Auto zaujalo svým výkonem, který dosahuje až 390 kW a umožňuje zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 4 sekundy. Odborníci chválí také precizní řízení a pohodlí při jízdě. Design vozu je moderní a elegantní, což se setkalo s uznáním od automobilových expertů. Celkové hodnocení nového BMW i4 je velmi vysoké, což naznačuje, že tento elektromobil má potenciál stát se lídrem ve své třídě.

Zkušenosti z testovacích jízd

Během testovacích jízd nového elektromobilu BMW i4 byly zaznamenány velmi pozitivní reakce od novinářů a odborníků v oboru automobilového průmyslu. Vozidlo se vyznačuje skvělou dynamikou a plynulým akcelerací díky výkonnému elektromotoru. Řidiči ocenili také precizní řízení a komfortní jízdní vlastnosti, které jsou typické pro vozy značky BMW. Interiér vozu je prostorný a moderně designovaný s použitím kvalitních materiálů. Celkově se zdá, že nový BMW i4 přináší revoluci v oblasti elektromobilů a nabízí skvělý zážitek z jízdy.

Možnosti nabíjení a dojezdu

Možnosti nabíjení nového elektromobilu BMW i4 jsou velmi flexibilní. Vůz podporuje rychlé nabíjení až do výkonu 200 kW, což umožňuje dobít baterii z 0 % na 80 % za přibližně 35 minut. K dispozici je také možnost domácího nabíjení pomocí stěnného nabíječe s výkonem až 11 kW, což umožňuje plné nabití vozu za přibližně 8 hodin. Co se týče dojezdu, BMW i4 nabídne respektabilní dosah kolem 590 km dle normy WLTP, což zaručuje pohodlné cestování bez obav o nedostatek energie.

Ekologické a udržitelné prvky vozu

Nový BMW i4 se pyšní nejen svou špičkovou technologií, ale také ekologickými a udržitelnými prvky. Vůz je vyroben s důrazem na minimalizaci emisí CO2 během výrobního procesu. BMW používá recyklované materiály, jako například oceánem zachycené plasty, při výrobě interiéru vozu. Díky tomu se snižuje negativní dopad na životní prostředí a zvyšuje se udržitelnost celého výrobního řetězce. Dalším ekologickým prvkem je možnost recyklace baterie po skončení životnosti vozu, což pomáhá minimalizovat odpad a podporuje obnovitelnou energii ve vozidlech. BMW i4 tak ukazuje cestu k udržitelnější budoucnosti automobilového průmyslu.

Očekávané trendy v elektromobilitě a budoucnost BMW i4.

Očekávané trendy v elektromobilitě naznačují rostoucí poptávku po ekologických vozidlech s dlouhým dojezdem a rychlým dobíjením. BMW i4 se zdá být v souladu s těmito požadavky díky svému výkonnému akumulátoru a moderním nabíjecím technologiím. Budoucnost BMW i4 tak spočívá ve stále inovativnějších bateriích, které zvyšují dojezd a snižují čas potřebný k nabíjení. Společnost BMW se zaměřuje na udržitelnost a ekologii, což naznačuje, že i nadále bude investovat do vývoje elektromobilů jako je i4, aby splňovaly nejen požadavky trhu, ale také environmentální normy a očekávání zákazníků.

Publikováno: 07. 03. 2024

Kategorie: auta

Autor: Eliška Nováková

Tagy: bmw i4 | automobil