Volkswagen Crafter: Spolehlivý dodávkový automobil značky Volkswagen pro vaše potřeby

Volkswagen Crafter

Volkswagen Crafter je jedním z nejspolehlivějších dodávkových automobilů na trhu, který splňuje veškeré potřeby a očekávání. S dlouholetou tradicí a renomé značky Volkswagen nabízí tento vůz vynikající kombinaci spolehlivosti, výkonu a komfortu. Nejenže dokáže plně uspokojit potřeby podnikatelů a firem, ale také přináší mnoho inovativních technologií a bezpečnostních prvků. Přečtěte si následující článek, abyste se dozvěděli více o tomto skvělém dodávkovém automobilu od značky Volkswagen.

Představení dodávkového automobilu Volkswagen Crafter

Volkswagen Crafter je spolehlivý dodávkový automobil, který je součástí širokého sortimentu značky Volkswagen. Tento vůz je navržen s ohledem na potřeby profesionálních řidičů a podnikatelů, kteří vyžadují spolehlivost, výkon a prostornost.

Volkswagen Crafter je dostupný ve třech různých délkách karoserie (L1, L2 a L3) a dvou výškách (H1 a H2), což umožňuje přizpůsobit vozidlo individuálním potřebám. Jeho nosnost se pohybuje od 1 107 kg do 2 573 kg, což z něj činí ideálního partnera pro přepravu nákladu.

Díky modernímu designu se Volkswagen Crafter dokonale začlení do každého pracovního prostředí. Jeho robustní exteriér nabízí dostatek místa pro firemní logo nebo reklamu. Vnitřní prostor je pak prakticky uspořádán s důrazem na ergonomii a komfort posádky.

Volkswagen Crafter je vybaven širokou škálou pohonných jednotek, které splňují nejpřísnější emisní normy Euro 6d-TEMP. Zákazníci si mohou vybrat mezi dieselovými motory o výkonech od 102 do 177 koní. Všechny motory jsou spojeny s manuální nebo automatickou převodovkou, která zajišťuje plynulé a efektivní řazení.

Volkswagen Crafter nabízí velkorysý prostor pro náklad až do objemu 18,4 m3. Jeho boční dveře a zadní dvoukřídlé dveře umožňují snadný přístup k nákladu. Vůz je také vybaven různými upevňovacími systémy, které zajišťují bezpečné přepravování zboží.

Bezpečnost je prioritou u Volkswagen Crafter. Vůz je vybaven širokou škálou bezpečnostních prvků a asistenčních systémů, jako jsou adaptivní tempomat, rozpoznávání únavy řidiče nebo asistent pro udržování jízdního pruhu. To vše přispívá ke zvýšení bezpečnosti jak posádky, tak ostatních účastníků silničního provozu.

Volkswagen Crafter nabízí vysoký standard komfortu a technologií. Interiér vozu je prostorný a ergonomicky navržen pro pohodlnou jízdu. K dispozici jsou také moderní infotainment systémy s dotykovým displejem, navigací a možností připojení smartphonu.

Spotřeba paliva u Volkswagen Crafter je optimalizována díky technologiím jako je rekuperace energie při brzdění nebo start-stop systém. To umožňuje snížit emise CO2 a provozní náklady.

Cena Volkswagen Crafter závisí na vybraném provedení, výbavě a případných dodatečných funkcích. Vůz je dostupný u autorizovaných prodejců značky Volkswagen po celé České republice.

Design a rozměry

Design dodávkového automobilu Volkswagen Crafter je moderní a elegantní. Svému účelu odpovídá jak z hlediska funkčnosti, tak i estetiky. Vůz je vyroben z kvalitních materiálů, které zajišťují jeho odolnost a dlouhou životnost. Rozměry vozu jsou přizpůsobeny potřebám profesionálních uživatelů. Celková délka se pohybuje mezi 5 986 mm až 7 391 mm v závislosti na konkrétním provedení. Šířka vozu činí 2 040 mm a výška se pohybuje mezi 2 355 mm až 2 798 mm. Díky těmto rozměrům poskytuje Volkswagen Crafter dostatek prostoru pro náklad a zároveň je snadno ovladatelný ve městském provozu.

Výkon a pohonné jednotky

Volkswagen Crafter je vybaven širokou škálou výkonných a spolehlivých pohonných jednotek. Základní motorizace je 2.0 TDI s výkonem 102 koní, která je dostatečně silná pro běžné přepravování nákladu. Pro ty, kteří potřebují více výkonu, je k dispozici také verze s výkonem 140 koní a dokonce i 177 koní. Všechny motory splňují nejpřísnější emisní normy Euro 6d-TEMP a jsou vybaveny systémem Start-Stop pro snižování spotřeby paliva. Díky svému výkonu a efektivitě jsou pohonné jednotky Volkswagen Crafter ideálním řešením pro vaše přepravní potřeby.

Prostor a kapacita

Prostor a kapacita jsou klíčovými faktory při výběru dodávkového automobilu a Volkswagen Crafter nabízí dostatek místa pro vaše potřeby. S celkovým objemem nákladového prostoru až 18,4 m3 je tento vůz ideální pro přepravu velkého množství zboží nebo vybavení. Díky širokým bočním dveřím a zadním dvoukřídlým dveřím je nakládání a vykládání snadné a pohodlné. Vnitřní rozměry umožňují přepravu i delších předmětů bez problémů. Volkswagen Crafter tak splňuje požadavky jak malých podnikatelů, tak i velkých firem s rozsáhlou distribuční sítí.

Bezpečnostní prvky a asistenční systémy

Volkswagen Crafter je vybaven širokou škálou bezpečnostních prvků a asistenčních systémů, které zajišťují maximální ochranu posádky i nákladu. Mezi tyto prvky patří například systém pro nouzové brzdění, který dokáže detekovat překážku před vozidlem a v případě nebezpečí automaticky zastavit automobil. Dále je zde také systém rozpoznávání únavy řidiče, který monitoruje chování řidiče a varuje ho v případě, že je unavený a může dojít k poklesu jeho koncentrace. Dalšími bezpečnostními prvky jsou asistent udržení jízdního pruhu, adaptivní tempomat s funkcí stop&go a parkovací asistent s kamerou vzadu. Všechny tyto prvky spolehlivě snižují riziko nehod a zvyšují bezpečnost jak při jízdě na silnici, tak i při manévrování ve městě či parkování.

Komfort a technologie

Komfort a technologie jsou jednou z hlavních předností dodávkového automobilu Volkswagen Crafter. V interiéru najdeme moderní a ergonomický design, který poskytuje pohodlné prostředí pro řidiče i cestující. Sedadla jsou vyrobená z kvalitních materiálů a nabízejí vysokou úroveň pohodlí.

Volkswagen Crafter je také vybaven širokou škálou technologických funkcí. Například je k dispozici navigační systém s dotykovým displejem, který usnadňuje orientaci na cestách. Dále je možné využít bezdrátové připojení Bluetooth, které umožňuje hands-free telefonování a streamování hudby.

Dalšími zajímavými technologiemi jsou například adaptivní tempomat, který udržuje konstantní rychlost a vzdálenost od vozidla před sebou, nebo parkovací asistent, který usnadňuje parkování v těsných prostorách.

Volkswagen Crafter také nabízí mnoho praktických prvků pro usnadnění práce s vozem. Patří sem například elektricky ovládaná boční dveře, které umožňují snadné nakládání a vykládání zboží, nebo systém pro sledování tlaku v pneumatikách, který zajišťuje bezpečnou jízdu.

Díky kombinaci komfortu a technologií je dodávkový automobil Volkswagen Crafter ideální volbou pro ty, kteří hledají spolehlivé a moderní vozidlo pro své potřeby.

Spotřeba paliva a emise

Spotřeba paliva a emise jsou důležitými faktory při výběru dodávkového automobilu. Volkswagen Crafter se pyšní úspornými motory, které splňují nejpřísnější emisní normy Euro 6d-TEMP. Díky pokročilé technologii BlueMotion je spotřeba paliva minimalizována.

V závislosti na konkrétním provedení a motorizaci dosahuje Crafter kombinovanou spotřebu od 7,0 do 9,2 l/100 km. Emise CO2 se pohybují v rozmezí 184-243 g/km. Tyto hodnoty jsou velmi konkurenceschopné ve své třídě.

Volkswagen také nabízí variantu s elektrickým pohonem - Volkswagen e-Crafter. Tento model je napájen elektromotorem s výkonem 100 kW a disponuje bateriemi s kapacitou 35,8 kWh. Nabízí dojezd až 173 km (dle WLTP) a nabíjení na rychlonabíjecích stanicích trvá pouze 45 minut.

Důraz na úspornost a nízké emise paliv je pro značku Volkswagen prioritou. S Crafterem si tak můžete být jisti, že vaše provozní náklady budou co nejnižší a zároveň přispějete ke snižování negativního dopadu na životní prostředí.

Cena a dostupnost

Volkswagen Crafter je dostupný v různých variantách, které se liší jak cenou, tak i vybavením. Základní verze Crafteru se pohybuje ve střední cenové kategorii v porovnání s konkurenčními modely. Cena se samozřejmě může lišit v závislosti na konkrétní výbavě a případných doplňcích.

Dostupnost tohoto dodávkového automobilu je velmi dobrá. Volkswagen je známou a respektovanou značkou, která má širokou síť autorizovaných prodejců po celém Česku. To znamená, že si můžete Volkswagen Crafter snadno zakoupit a servisní péče je dostupná na mnoha místech.

Navíc, Volkswagen nabízí také možnost financování vozidla formou leasingu nebo úvěru. To umožňuje klientům flexibilitu při nákupu a splácení vozu.

Celkově lze říci, že cena za Volkswagen Crafter odpovídá jeho kvalitě a vybavení. Je to spolehlivý dodávkový automobil s dobrou hodnotou za peníze. Dostupnost vozu je velmi uspokojivá díky rozsáhlé síti prodejců po celém Česku.

Volkswagen Crafter je skutečně spolehlivý dodávkový automobil, který splní vaše potřeby. Jeho moderní design a rozměry mu umožňují snadnou manipulaci a pohodlné parkování. S výkonem a pohonnými jednotkami na výběr si můžete vybrat tu nejvhodnější variantu pro své podnikání.

Díky prostornému interiéru a vysoké kapacitě zvládnete přepravit veškerý náklad bez problémů. Bezpečnostní prvky a asistenční systémy jako například adaptivní tempomat či rozpoznávání únavy řidiče zajistí vaši bezpečnost na cestách.

Komfort a technologie jsou také na vysoké úrovni. Volkswagen Crafter nabízí moderní infotainment systém s možností propojení s chytrým telefonem, klimatizaci či vyhřívání sedadel. Vaše cesty budou tak ještě příjemnější.

Spotřeba paliva a emise jsou u tohoto dodávkového automobilu velmi přijatelné. Díky efektivním pohonným jednotkám se můžete spolehnout na nižší provozní náklady.

Cena za Volkswagen Crafter je konkurenceschopná a vzhledem k jeho spolehlivosti se jedná o dlouhodobě výhodnou investici. Automobil je dostupný u autorizovaných prodejců po celé České republice.

Celkově lze říci, že Volkswagen Crafter je skvělou volbou pro každého podnikatele či firmu, která potřebuje spolehlivý a prostorný dodávkový automobil. S jeho vlastnostmi a technologiemi si zaručeně usnadníte své pracovní i soukromé cesty.

Publikováno: 30. 01. 2024

Kategorie: auta

Autor: Martin Králíček

Tagy: volkswagen crafter | dodávkový automobil značky volkswagen