Nový VW T-Roc: Test a recenze tohoto kompaktního SUV

Vw T Roc

Volkswagen T-Roc je kompaktní SUV, které se zařazuje mezi modely Tiguan a T-Cross v nabídce německé automobilky. Tento model byl poprvé představen v roce 2017 na autosalonu ve Frankfurtu a od té doby si získal pozornost milovníků SUV vozidel. T-Roc kombinuje moderní design s praktičností pro každodenní použití a lákavou cenovkou, čímž oslovuje širokou škálu zákazníků. Své místo na trhu si získal díky své unikátní stylizaci a schopnosti spojit pohodlí městského jezdce s terénním potenciálem.

Design a rozměry vozu

Design vozu VW T-Roc je moderní a dynamický, s ostrými liniemi a agresivním vzhledem. Rozměry vozu jsou 4234 mm délka, 1819 mm šířka a 1573 mm výška. Rozvor náprav činí 2590 mm, což poskytuje dostatek prostoru uvnitř vozu. Designové prvky zahrnují charakteristickou masku chladiče s logem VW uprostřed, ostré světlomety a dynamicky tvarované boční linie. T-Roc se může pochlubit také širokou paletou barev a designových doplňků, které umožňují personalizaci vozu dle vkusu zákazníka.

Vybavení a technologické prvky

Vybavení nového VW T-Roc je skvěle vybavené a plné moderních technologických prvků. V základní výbavě najdeme například 8palcový dotykový displej infotainmentu, automatickou dvouzónovou klimatizaci nebo bezklíčkový přístup do vozu. Mezi další dostupné technologické prvky patří adaptivní tempomat, parkovací asistent nebo bezdrátové nabíjení mobilních telefonů. Důležitou součástí výbavy je také bezpečnostní systém Front Assist s detekcí chodců a cyklistů, který pomáhá minimalizovat riziko nehod. VW T-Roc tak nabízí skvělou kombinaci komfortu, praktičnosti a bezpečnosti pro své uživatele.

Výkon a spotřeba paliva

Výkon a spotřeba paliva jsou důležitými faktory při výběru nového vozu. Nový VW T-Roc nabízí širokou škálu motorů, včetně benzínových a naftových variant. Nejvýkonnější z nich je 2.0 TSI s výkonem 140 kW, který zvládne zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 7,2 sekundy. Co se spotřeby týče, průměrná hodnota se pohybuje kolem 6-7 litrů na 100 km, což je velmi konkurenceschopné číslo ve své třídě. Díky moderním technologiím a optimalizaci motoru je T-Roc ekonomickým a dynamickým vozem současně.

Bezpečnost a asistenční systémy

Bezpečnost je pro většinu z nás klíčovým faktorem při výběru nového vozu. Nový VW T-Roc je vybaven širokou škálou bezpečnostních prvků a asistenčních systémů, které zvyšují ochranu posádky i ostatních účastníků silničního provozu. Mezi standardní vybavení patří automatické nouzové brzdění s detekcí chodců, systém sledování jízdního pruhu nebo asistent dálkových světel. Volitelně lze pak doplnit adaptivní tempomat, asistent parkování nebo sledování mrtvého úhlu. Díky těmto technologiím je jízda s VW T-Rocem ještě bezpečnější a pohodlnější.

Cenová dostupnost a konkurence

Cenová dostupnost nového VW T-Roc se pohybuje v rozmezí od 599 900 Kč za základní verzi až po 899 900 Kč za nejluxusnější provedení. V porovnání s konkurencí ve stejné třídě je T-Roc cenově velmi konkurenceschopný. Mezi jeho hlavní konkurenty patří například Škoda Karoq, Hyundai Kona nebo Seat Ateca. Ve srovnání s těmito vozy nabízí T-Roc modernější design, bohatší výbavu a širší spektrum technologických prvků za podobnou cenu. Celkově lze říci, že cena vozu je adekvátní k poskytovaným funkcím a kvalitě zpracování, což činí z VW T-Roc atraktivní nabídku na trhu kompaktních SUV.

Závěrem lze konstatovat, že nový VW T-Roc je skvělou volbou pro ty, kteří hledají kompaktní SUV s moderním designem a širokým spektrem technologických prvků. Vůz nabízí pohodlný interiér, dostatečný výkon a úspornost při spotřebě paliva. Bezpečnostní prvky a asistenční systémy dodávají řidiči důvěru na silnici. Cena za základní verzi je konkurenceschopná ve srovnání s ostatními vozy v této třídě. Celkové hodnocení VW T-Roc je velmi pozitivní a doporučujeme ho jako solidní volbu pro každodenní použití i dobrodružné výlety.

Publikováno: 02. 03. 2024

Kategorie: auta

Autor: Eliška Nováková

Tagy: vw t roc | značka auta a typ