Nový Ford Raptor: Přehled nejnovějšího modelu pro nadšence do aut

Ford Raptor

Historie a vývoj modelu Ford Raptor

Historie modelu Ford Raptor sahá až do roku 2010, kdy byla představena první generace tohoto off-road pickupu. V roce 2017 pak Ford uvedl na trh druhou generaci, která přinesla ještě větší výkonnost a robustnost pro náročné terény. Nejnovější model Ford Raptor se může pochlubit inovativními technologiemi a silným motorem, který zajišťuje skvělý výkon jak na silnici, tak i mimo ni. Díky neustálému vývoji a zdokonalování se Ford Raptor stal ikonou mezi off-road vozidly.

Technické specifikace a výkonnost

Nový Ford Raptor je poháněn výkonným 3.5 litrovým V6 EcoBoost motorem, který poskytuje úctyhodných 450 koní a točivý moment 691 Nm. Tento motor je spojen s desetistupňovou automatickou převodovkou, což umožňuje plynulé a dynamické řazení. Raptor je vybaven speciálně upraveným odpružením pro lepší ovladatelnost v terénu a zvládne projet i náročné podmínky díky svému skvělému světlému prostoru a schopnosti brodit vodními překážkami do hloubky až 84 cm. S takovými technickými parametry se nový Ford Raptor řadí mezi špičku ve své třídě off-road vozidel.

Design exteriéru a interiéru

Design exteriéru nového modelu Ford Raptor je zcela revoluční. Agresivní a robustní vzhled vozu okamžitě upoutá vaši pozornost. Dominantní maska chladiče s velkým nápisem "FORD" a LED světlomety dodávají autu moderní a dynamický vzhled. Kola o průměru 17 palců s terénními pneumatikami zajišťují skvělou trakci i v náročném terénu.

Interiér vozu je prostorný a pohodlný, s prvotřídním zpracováním materiálů. Moderní technologie jako 12palcový dotykový displej s navigací a Apple CarPlay/Android Auto jsou standardem. Sedadla jsou ergonomicky tvarovaná pro maximální pohodlí jak při jízdě po silnici, tak i v terénu. Kvalita zpracování interiéru je na vysoké úrovni, což poskytuje luxusní prostředí pro každodenní používání.

Off-road schopnosti a testování

Off-road schopnosti nového modelu Ford Raptor jsou bezesporu jedny z nejlepších ve své třídě. Díky speciálně navrženým tlumičům Fox Racing a systému podvozku Terrain Management System dokáže Raptor zdolat náročné terény s maximálním komfortem pro posádku. Během testování na různých typech povrchů a extrémních podmínkách se ukázalo, že vozidlo si poradí i s nejtěžšími výzvami off-road jízdy. Vysoký světlý úhel, sklon náběhu a odjezdu potvrzují schopnost tohoto pick-upu překonat i nejtěžší terény s lehkostí.

Porovnání s konkurenčními modely

Nový Ford Raptor se řadí mezi špičku v kategorii off-road pick-upů a konkurence si toho je vědoma. Při porovnání s konkurenčními modely jako je například Toyota Tundra TRD Pro nebo Chevrolet Silverado 1500 Trail Boss, je patrné, že Raptor nabízí vyšší výkon a lepší ovladatelnost v terénu díky svému speciálně upravenému podvozku a odpružení. Navíc nový Raptor disponuje modernějším interiérem a agresivnějším designem, což ho staví do pozice lídra ve své třídě. Ve srovnání s konkurencí se tak jednoznačně jedná o silného hráče na trhu off-road vozidel.

Cena a dostupnost na trhu

Nový Ford Raptor se v České republice prodává za základní cenu kolem 2 200 000 Kč. Tato cena může být ovlivněna volbou příplatkové výbavy a doplňkových funkcí. Model je dostupný u autorizovaných prodejců Ford a ve vybraných autosalonech po celé zemi. Díky své popularitě a vysoké poptávce je doporučeno zajistit si svůj exemplář s dostatečným předstihem, aby se minimalizovala čekací doba na dodání vozidla.

Recenze a hodnocení od odborníků a uživatelů

Recenze nového modelu Ford Raptor od odborníků i uživatelů je nadšená. Odborníci oceňují vysoký výkon 3,5litrového V6 EcoBoost motoru s 450 koni a 691 Nm točivého momentu. Dvouproudová automatická převodovka umožňuje rychlé a plynulé řazení. Uživatelé chválí skvělou ovladatelnost v terénu a luxusní interiér s moderními technologiemi. Kombinace výkonu, designu a schopností off-road z něj dělají silného konkurenta ve své třídě. Celkové hodnocení je velmi pozitivní, což potvrzují i prodejní úspěchy na trhu.

Publikováno: 25. 05. 2024

Kategorie: auta

Autor: Eliška Nováková

Tagy: ford raptor | auto